Spotkanie robocze w Nowym Sączu 11-13.10.2021

Przed nami drugie spotkanie robocze w ramach projektu „Lustro duszy”, realizowanego przez Centrum Wolnego Czasu w Starej Lubowli. W dniach 11-13 października w Nowym Sączu z udziałem partnerów projektu – Centrum Wolnego Czasu Vratimov oraz Stowarzyszeniem Sursum Corda z Nowego – będzie omawiana między innymi metodyka pracy w zakresie zdrowia psychicznego z wykorzystaniem wyników ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży słowackiej, czeskiej i polskiej.

Ważnym elementem spotkania będzie szczegółowa analiza ankiet przygotowanych podczas spotkań z młodzieżą we wszystkich trzech krajach realizowanego projektu. Dodatkowo, prezentowane będą zasady funkcjonowania systemy zdrowia psychicznego w Czechach, Słowacji i Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru pierwszej pomocy na poziomie placówek szkolnych oraz pomocy specjalistycznej poprzez psychoterapię czy wsparcie psychiatryczne.

Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja strony internetowej projektu, która będzie służyć do dalszej komunikacji z partnerami i uczestnikami projektu, a także z przedstawicielami lokalnych mediów w poszczególnych krajach.

fot. Krzysztof Witowski, Stowarzyszenie Sursum Corda

Skip to content